Titanic výstava Praha

Aktuality
Pravdivý příběh o Titaniku

Pravdivý příběh o Titaniku

12.2.2016

 

Vážení cestovatelé,

rádi bychom Vás informovali o unikátní výstavě slavné lodi Titanik v Praze, která se koná na výstavišti PVA v Letňanech v termínu od 12.2. - 30.6.2016. Na výstavě, která nese název Pravdivý příběh o Titaniku se můžete seznámit nejen s osudy legendárního Titaniku, ale také s bouřlivým obdobím technických objevů i společensko-politickou situací na počátku 20. století.

Titanic byl ve své době největší osobní parník světa. Byl určen pro převoz cestujících a pošty mezi Evropou a Severní Amerikou.

Návštěvníci uvidí stovky originálních artefaktů vyproštěných z Titaniku. Mezi exponáty jsou části vybavení lodi, kusy nábytku, porcelán i osobní předměty cestujících. Díky
dokonalé rekonstrukci kajut, strojovny a jídelny návštěvníci nasají atmosféru přepychu a technického pokroku počátku 20. století. Zažijí nádheru dobových interiérů, hluk strojoven, dotknou se ledovce.

Osobní prožitky a mnoho reálných exponátů řadí výstavu Titanic k nejoblíbenějším na světě.

„Za projektem světové výstavy Titanic stojí společnost RMS Titanic, jež má výlučná práva na vyprošťování předmětů z vraku Titaniku. Naší firmě se však podařilo dohodnout rozšíření výstavy o tzv. českou stopu na Titaniku.“ říká Lucie Nouzová, ředitelka marketingu pořadatelské firmy JVS GROUP.

U vstupu na výstavu všichni zdarma obdrží sluchátko-audioguide, ve kterém uslyší v češtině podrobný výklad k jednotlivým exponátům.

Vstupenky lze zakoupit u nás v agentuře Euroturist Neckermann přes prodejní systém Eventim a ceny se pohybují od 300,- Kč do 350,- Kč v závislosti na termínu a času prohlídky. Děti mají zvýhodněný vstup za 200,- Kč. Rodinné vstupné 2+3 je za 800,- Kč.

Nenechte si ujít výstavu největší zájezdové lodi svého času.