Nejbezpečnější letecké společnosti

Aktuality
Nejbezpečnější letecké společnosti

Nejbezpečnější letecké společnosti

16.2.2017

 

Přinášíme Vám analýzu bezpečnosti v letecké dopravě vyhlašovanou každý rok společností AirlineRatings.com, která monitoruje 425 leteckých společností.

na palube letadlaIkdyž se v roce 2016 staly dopravní nehody, je tento rok hodnocený jako jeden z nejbezpečnějších v historii civilního letectví. Počet nehod stabilně klesá v průběhu posledních 20 let.

Jako skoro už radičně se na první příčce v bezpečnosti umístila australská společnost Qantas.

Další top 20 leteckých společností v oblasti bezpečnosti jsou (v abecedním pořadí):

Air New Zealand, Alaska Airlines, All Nippon Airways, British Airways, Cathay Pacific Airways, Delta Air Lines, Etihad Airways, EVA Air, Finnair, Hawaiian Airlines, Japan Airlines, KLM, Lufthansa, Scandinavian Airline System, Singapore Airlines, Swiss, United Airlines, Virgin Atlantic a Virgin Australia.

Při posuzování bezpečnosti letecké dopravy se berou v úvahu mimo jiné inovativní bezpečnostní prvky, provozní dokonalost a obnova letecké flotily, jako např. A350, 787 a 777x.

AirlineRatings.com posuzoval také nízkonákladové společnosti a zde je top 10 nejlepších (v abecedním pořádku):

Aer Lingus, Flybe, HK Express, JetBlue, Jetstar Austrálie, Jetstar Asie, Thomas Cook, Virgin America, Vueling a WestJet.

Na rozdíl od řady low-cost dopravců, tyto letecké společnosti prošly přísným auditem International Air Transport Association Operational Safety Audit (IOSA), které mají více jak 1 000 kontrolních požadavků.

Přeje Vám šťastnou cestu