Dokumenty pro cestování na Gibraltar

Aktuality
Gibraltar - pasy

Gibraltar - pasy

13.4.2017

 

Vážení cestovatelé,

informujeme Vás, že pokud při Vašem pobytu na Costa del Sol v jižním Španělsku se chystáte navštívit Gibraltar, který je součástí Velké Británie, je nově zapotřebí mít sebou platný cestovní pas. Již není možné navštívit Gibraltar s občanským průkazem.

Gibraltar

Gibraltar (původ slova z arabského - Džabal at-Tárik, Tárikova hora, často přezdívaný The Rock - „skála") je zámořské území  Spojeného království. Nachází se na jihu Pyrenejského poloostrova.

Zajímavé je letiště na Gibraltaru, jehož přistávací dráhu je při cestě autem nutné přejet. Střídá se tam tak vzdušná a pozemní doprava řízená semaforem.

Další zajímavostí jsou místní opice žíjící na hoře, které jsou jediné volně žíjící opice v Evropě. Opice patří k druhu magot bezocasý (Macaca sylvanus). Při výstupu na horu si dávejte pozor na kabelky a volně odložené věci, jelikož jsou opice dosti drzé.

Výhled z hory na kterou se během 6 minut dostanete lanovkou Vás dostane. Připadáte si jak na vrcholku Evropy, kde v dálce vidíte Afriku.

V neposlední řadě jsou na Gibraltaru zajímavé za 2. světové války vybudované tunely až pro 16 tisíc lidí, kde je prostor pro potraviny na 16 měsíců.

Nezapoměnte navštívit Gorhamovu jeskyni z doby neandrtálců, národní galerii, místní obchody a restaurace.

Šťastnou cestu přejeme.