Letiště Václava Havla Praha

Letiště Václava Havla Praha

Letiště Václava Havla Praha

Info o letišti V. Havla | Příjezd na letiště | Parkování | Služby pro cestující | VIP servis | Volný čas na letišti

 

Info o letišti Václava Havla Praha

Letiště Václava Havla Praha je provozováno společností Letiště Praha, a.s. jejímž akcionářem je Český Aeroholding, a.s. vlastněný státem. Český Aeroholding spravuje společnosti Letiště Praha, a.s., České aerolinie, a.s., HOLIDAY Czech Airlines, a.s., Czech Airlines Handling, a.s., CSA Sevices,a.s. a Czech Airlines Technics,a.s.

Kontakt:

Letištní informace – nonstop provoz

tel.: +420 220 111 888


Letiště Praha, a.s.
Sídlo: K Letišti 6/1019, 160 08 Praha 6
Identifikační číslo: 282 44 532
Daňové identifikační číslo: CZ 282 44 532
Tel.: +420 2 2011 1111, +420 2 9666 1111
AFTN: LKPRYDYX
SITA: PRGCZ7X, PRVCZ7X

 

Příjezd na letiště V. Havla Praha

Na letiště se dostanete po silnici R7 spojující Prahu se Slaným. Exit je označen cedulí Přední Kopanina Letiště, kde se napojíte na silnici Aviatická směrem k letišti. Tato silnice Vás dovede až k terminálu 1, kde máte možnost pokračovat k dalším teminálům nebo zaparkovat na krátkodobém parkovišti před terminálem nebo na delší pobyt v krytém parkovišti.

 

Parkování na letišti

Letiště V. Havla má několik parkovacích ploch rozdělených podle typu parkování.

Pro naložení a vyložení  jsou určeny parkoviště P1 a P2, která jsou na prvních 15 minut zdarma. Pro krátkodobé parkování (při delším čekání na přílet letadla) jsou určena parkoviště C (teminál 1) a B (terminál 2), kde cena za hodinu stání je 50,- Kč. Pro dlouhodobé parkování je vhodné hlídané a kryté parkoviště D, které je cca 5 minut cesty od terminálu 1. Můžete zdarma využít klimatizovaný transfer na/z letiště, který jezdí každých 15 minut od 5.00 - 22.00 hodin každý den. Týden parkování se zde dá pořídit již za 750,- Kč. Další možností je komfortnější parkování na parkovišti C, které je spojeno s terminálem 2 krytou lávkou. Týden parkování zde stojí 1250,- Kč. VIP parkoviště se nachází v 2. patře parkoviště C, kde cena za týden začína na 2755,- Kč. 

Pro zájezdové cestování jsou nejvíce využívány parkovací plochy v okolí letiště s následným transferem na/z letiště zdarma. Nejbližší parkování tohoto typu nabízí společnost Go Parking, kde naše agentura nabízí slevu na parkování. Jedná se o hlídané, kamerované nonstop parkoviště s bohatou nabídkou služeb od umití auta až po údržbový servis. Pro zarezervování se slevou klikněte na banner niíže.
Plánek letiště Praha Ruzyně (JPG)


Pro slevu na parkování na letišti Praha zadejte na webu www.goparking.cz

promo kód ert540


GO parking s.r.o.

Ke Kopanině 406
252 67 Tuchoměřice
GPS: 50°7'16"N, 14°17'16"E

Všeobecné podmínky Go parking (PDF) Provozní řád Go parking (PDF)

 

Služby pro cestující

Letiště Praha prošlo a stále prochází změnou k lepšímu co se týká zázemí pro cestující. Změny jsou v podobě nových informačních cedulí, relaxačních zón, informačních kiosků nebo i zón vyhrazených pro kuřáky (zatím pouze v terminálu 1 u výdeje zavazadel). Bezplatné wi-fi v celém protoru je samozřejmostí. 

V terminálu 1 se nachází nové REST AND FUN CENTRE, kde je 9 tématických privátních salónku (relax, cinema, office, family, x-box). Je zde také internetová kavárna s občerstvením s možností zapůjčení ipadů, notebooků nebo PC s tiskárnou.

Mezi další služby letiště patří patří fotokabina v terminálu 2, pro fotky pasového formátu pro případné vízum. Dále květinový automat v terminálu 1 s kvailtně uvázanými květinami ve třech cenových relacích. Nechybí zde ani modlitebna v terminálu 1, kde má možnost každý bez ohledu na vyznání rozjímat, modlit se nebo prostě jenom relaxovat. Informační servis je samozřejmě na obou terminálech, ke kterým Vás navedou informační cedule. Info servis funguje nonstop. Pohraniční veterinární stanici, lékárnu a pražský informační servis zde naleznete také.

Letiště Praha provozuje webové stránky www.prg.aero, kde máte možnost zjistit informace o příletech a odletech leteckých společností. Pro online informace o odletech a příletech existuje zdarma sms služba:
Zadejte SMS dotaz ve tvaru: LET (mezera) číslo konkrétního letu (např. LET SK4737) a odešlete na číslo (+420) 601 323 244. Budou Vám chodit informace jako je přílet letadla, začátek vykládání zavazadel, výdej zavazadel atd.

Na letišti Václava Havla je k dispozici úschovna zavazadel ve veřejné části Terminálu 2. Informace získáte na tel.: + 420 22011 1220.

Zabalit kufr do fólie lze v odletových halách terminálů 1 a 2.

 

VIP servis

Pro business klientelu jsou na letišti připraveno několik druhů salónků: 

VIP Service Club CONTINENTAL (nutná rezervace předem)

 • samostatnou příjezdovou cestu k VIP terminálu
 • parkování 4 dny zdarma za podmínky společného objednání VIP odbavení na odlet i přílet
 • Škoda Limousine Service s řidičem zdarma do 30 km z/na letiště
 • okamžité odbavení cestujícího i zavazadel bez čekání
 • soukromí a pohodlí v luxusním prostředí - k dispozici Vám bude jeden ze 7 luxusních salonků
 • all-inclusive občerstvení s obsluhou (alko, nealko, snack)
 • VIP Service THAI MENU
 • občerstvení formou self service v době od 23:00 do 05:00
 • TV, wifi, denní tisk
 • individuální bezpečnostní kontrolu
 • odvoz přímo k letadlu vozem a samostatný vstup na palubu letadla
 • při příletu odvoz přímo z letadla a doručení zavazadel do Clubu CONTINENTAL
 • konferenční místnost
 • dětský koutek
 • tax free
 • nákupy v duty free

Citigold Lounge

Citi Lounge je určena pro cestující do schengenského prostoru a je otevřena denně od 5.00 - 22.00 hodin.

Na tyto služby máte nárok pokud si uděláte rezervaci nebo jste majitele zlaté nebo černé debetní karty CitiCard, držitelé kartičky Citigold Lounge, držitelé platinové karty CitiBusiness Platinum Select a v neposlední řadě držitelé platinových karet OK Plus Českých aerolinií (u této karty je vhodné se informovat u ČSA na podmínky na tel. +420 239 007 500)

Služby Citigold Lounge

 • komfortní odbavení v samoodbavovacím kiosku přímo v salonku (platí pro příruční zavazadla a vybrané letecké společnosti)
 • diskrétní a individuální bezpečnostní kontrolu
 • individuální péči v designovém prostředí
 • all-inclusive občerstvení zdarma
 • TV, wi-fi, denní tisk
 • dětský koutek
 • součástí vybavení salonku je také sprcha a další zázemí pro osobní hygienu (včetně přebalovacího pultu)

Jednorázový vstup do Citigold Lounge je 850 Kč/1 osoba. Uvedená cena platí pro 2 hodiny pobytu a je včetně DPH. Děti do 3 let v doprovodu dospělé osoby zdarma.

MasterCard Lounge

MasterCard Longe je určena pro cestující do zemí mimo schengenský prostor a je otevřena denně od 5.30 - 23.30 hodin.

Službu MasterCard Lounge lze objednat jako jednorázový vstup nebo pokud jste majitelem dárkové certifikátu MasterCard Lounge Voucheru nebo karet Premium MasterCard (pro ověření možnosti vstupu kontaktujte svého bankovního poradce), platinové karty OK Plus, zlaté karty OK Plus, SkyTeam Elite Plus, stříbrné karty OK Plus, Priority Pass, Diners Club International, T-Mobile Top Programu, Airport Angel. Dále pro cestující Business třídy členů aliance Sky Team.

Služby MasterCard Lounge

 • osobní počítače s připojením k internetu
 • síťové zásuvky pro notebooky
 • 2 laserové tiskárny
 • kopírku, fax
 • součástí vybavení salonku je také sprcha a další zázemí pro osobní hygienu.
 • výběr teplých a studených nápojů (včetně alkoholických), lehké občerstvení
 • sledování TV

Jednorázový vstup do MasterCard Lounge 720 Kč/1 osoba. Uvedená cena platí pro 2 hodiny pobytu a je včetně DPH. Děti do 3 let v doprovodu dospělé osoby zdarma.

 

Pokud vyžadujete naproste soukromí s all inclusive občerstvením, tak je na letišti připraven VIP salónek MasterCard Elite Lounge odkud je panoramatický výhled na letištní plochu.
Pronájem MasterCard Elite Lounge je za 1 499 Kč/1 osoba. Uvedená cena platí pro 2 hodiny pobytu a je včetně DPH. Děti do 3 let v doprovodu dospělé osoby zdarma.

 

Volný čas na letišti

 Letiště Praha, a.s. organizuje pro širokou veřejnost exkurze skupinové nebo individuální. Během exkurze se podíváte do míst, která nejsou volně přístupná, poznáte provoz na odbavovacích plochách, podívate se do hangáru F (údržba a revize dopravních letadel) a spoustu dalšího.

Na letišti Václava Havla je také promítací místnost CINEMA TIME, kde můžete zdarma shlédnout každý den od 10.00 hodin filmy dle programu. Kino se nachází v terminálu 2.

Nedílnou součásti letiště Václava Havla jsou i výstavy v terminálu 2. Vystavují se fotografie, obrazy nebo i sochy a např. miniatury pražských pamětihodností.

Pro spottery jsou na letišti připravené 2 vyhlídkové valy a to u RWY 06/24, kam se lze dostat z obce Kněževes a u křížení vzletových a přistávacích drah RWY 12/30 a RWY 06/24, kam vede pěší cesta z města Hostivice. kde se dají pohodlně pozorovat nebo fotografovat přistávající letadla.

WWW stránky letiště Václava Havla Praha jsou www.prg.aero.