Romanticky zelená Ischia

Ostrov Ischia

Ischia - zelená romantika s termální vodou

Před několika lety jsem navštívil italský ostrov Ischia. Ostrov je vulkanického původu se spousty vyvěrajících pramenů a tedy i většina hotelů na Ischii disponuje bazénem s termální vodou.

Aragonský hrad na Ischii

  Tento velmi zelený a klidný ostrov mě opravdu nadchnul. Přes den vyhřívání se v Poseidonových zahradách a v noci koupání na pláži Sorgeto, kde vyvěrá teplý pramen a mísí se s Tyrhénským mořem. Březen zrovna nebyl nejteplejší a tak všude kolem vás nacházející se termální voda, přidávala na náladě. K tomu trocha ischijského červeného vína a radosti bylo hned víc, než termálů.

Měl jsem hotel na kopci, což je na tak kopcovitém ostrově normální. Dají se, ale rezervovat hotely na Ischii, které jsou přímo nebo poblíž pláže. Pro větší možnosti zábavy je hlavně v srpnu vhodné rezervovat hotel Aragonesse*** například, který je poblíž Aragonského hradu, stojícího na skále v moři. Zde se odehrávají hudební akce, výstavy a diskotéky.  Já jsem zvolil lázeňský klid. Přes den koupání v minerálních a termálních vodách, sem tam známý bahenní zábal a večer posezení u vína. 

Přeji šťastnou cestu

Jiří Najdenov, euroturist.cz