Platba cestovních služeb pomocí bitcoinu

platba bitcoinem

Platba zájezdu či jiné cestovní služby bitcoinem

V první testovací fázi, nabízíme platbu bitcoinem pouze za letenky, cestovní pojištění, jízdenky a  za nákup dárkových poukazů na dovolenou. Platbu za zájezd bitcoinem je možné také uskutečnit, ale pouze na odlety více jak 50 dní od rezervace zájezdu nebo po domluvě s referentem cestovní agentury Euroturist.

bitcoin logoPo obdržení objednávky služby a vytvoření rezervace zašle cestovní agentura Euroturist zákazníkovi e-mail s celkovou sumou a adresou pěněženky. Zákazník pak má 90 minut na převod bitcoinů. Těchto 90 minut se počítá v pracovní době CA Euroturist.

  • Např. přijde-li objednávka v 16.30 hodin v pondělí, e-mail zákazníkovi od agentury v 16.15 hodin, platba by měla být připsána nejpozději následující den v úterý v 10.15 hodin.

Pracovní doba agentury je Po - Čt od 9.00 do 17.00 hodin a v Pá od 9.00 do 16.00 hodin.

CA Euroturist neručí za špatně zadanou adresu peněženky zákazníkem.

Po obdržení podepsané smlouvy o zájezdu či jiné cestovní službě a po připsání celkové sumy bitcoinu na zadanou peněženku, má cestovní agentura 5 pracovních hodin na potvrzení smlouvy. V lhůtě 5 hodin má cestovní agentura právo odstoupit od smlouvy z následujících důvodů:

  • z důvodů velké volatility
  • propadnutí rezervace ze strany poskytovatele objednaných služeb

V případě odstoupení od smlouvy vrátí CA Euroturist neprodleně celou sumu bitcoinu zpět zákazníkovi do 60 minut.

Cestovní agentura převede bitcoin na české koruny a uhradí objednané služby v českých korunách částkou uvedenou na smlouvě nebo v potvrzovacím e-mailu. (Bitcoinem nelze platit zálohu za zájezd či cestovní služby, platba je možná pouze za celý zájezd nebo služby.)

V případě storna zájezdu nebo služby budou zákazníkovi vráceny české koruny dle storno faktury od cestovni kanceláře, dopravce, ubytovacího zařízení nebo cestovní agentury. Všechny informace jako jsou obchodní podmínky a storno podmínky obdrží zákazník před uzavřením smlouvy.

Nevíte co je bitcoin? Podívejte se na video níže: