Rizika na dovolene

Na co si dát pozor na dovolené

Na co si dát pozor na dovolené

EGYPT - Důvodem zažívacích potíží je především kvalita pitné vody. Rizikové jsou zejména nápoje z postmixu nebo led. Lékaři tu doporučují pít balenou vodu. Kvůli vysokým teplotám jsou poměrně časté také sluneční alergie či úpaly.Úroveň zdravotnických služeb je velmi rozdílná. Zásadně se nedoporučuje řešit lékařské ošetření na vlastní pěst, ale vždy volat asistenční službu Vaší pojišťovny.

 

V ŘECKU hrozí spíše problémy s dýchacími cestami vyvolané výraznými a opakovanými změnami teplot, které jsou spojené s klimatizací v pokojích, restauracích a v letadlech. Problémem tu může být i infikovaná voda v bazénu, která stojí za záněty očí a uší.

 

CHORVATSKO – Už při cestě do nejoblíbenější destinace Čechů je třeba si dát pozor na motoristy, kteří tu často jezdí velmi riskantně. Na místě pak mohou turisty nemile převapit mořští živočichové či pověstný vítr „bora“. Mezi jeho nejčastější lokality patří třeba i vyhledávaný Split.

 

V TURECKU jsou nejčastějším důvodem lékařského ošetření střevní potíže a virózy. Je třeba si dát velký pozor na motoristy. Automobilový provoz ve městech je velmi intenzivní a řidiči často jezdí dost neohleduplně.

 

V BULHARSKU si Češi nejčastěji stěžují na zažívací potíže, sluneční alergie a záněty uší. Opět je třeba dát si pozor na neprověřené nemocnice.

 

ŠPANĚLSKO je rájem zlodějů. Na Mallorce fingují krádeže nabízením růží na ulici, na Kanárech se o ně starají zejména přistěhovalci. Vyskytují se tu různé druhy medúz, jejich žahnutí může být velmi bolestivé. Velký pozor by si měli turisté dávat na vodní skútry.

 

Podle ERV pojišťovny a.s.plyne řada zdravotních potíží v letních destinacích z neúměrného přejídání, k němuž svádí programy all inclusive. ERV proto doporučuje střídmou konzumaci a pravidelný pitný režim, které mohou předejít problémům se zažíváním a nevolnostmi. Samozřejmostí by pak měl být přiměřeně dlouhý pobyt na slunci.

 

Dále platí, že většina cestovních pojištění se nevztahuje na krádeže cenin, šperků, dokladů, uměleckých předmětů nebo zdravotnických přístrojů a preparátů. Při cestování s výše zmíněnými věcmi, je vhodné si pronajmout hotelový trezor. Předměty odcizené z trezoru už bývají pojistnou událostí a pojišťovna by měla toto vyřešit. Doporučujeme si důkladně pročíst Všeobecné pojistné podmínky cestovního pojištění.